Testology | Blog o grach i nie tylko

Najlepsze gry na smartfona

Oto nadszedł wrzesień, co dla wielu z nas wiąże się z powrotem do szkoły. Błogi czas wakacji i leniuchowanie zastąpiliśmy wczesnym wstawaniem i pracami domowymi. Ale nikt nie powiedział, że całkiem musimy zrezygnować z naszych ulubionych rozrywek. Grać możemy nawet w szkole. A to za sprawą smartfona. Poniżej przedstawimy Wam kilka tytułów, jakie możecie sprawdzić podczas przerw między lekcjami.

Super Mario Run

Kultowa wręcz gra jest teraz dostępna na smartfony i tablety. Włoskim hydraulikiem bez problemu można sterować za pomocą ekranu dotykowego – postać biegnie sama, a od nas zależy, czy skutecznie pokona kolejne przeszkody. Rozgrywkę z pewnością docenią miłośnicy platformówek, gra jest zresztą naprawdę dopieszczona. Jest jedno ale. Za pełną wersję gry trzeba zapłacić. Za darmo można jednak pobrać wersję demo.

World of Warships Blitz

Pewnie niektórzy z Was kojarzą tę nazwę. Gra dostępna jest na peceta, jednak teraz deweloperzy wypuścili na rynek wersję mobilną. Dla tych, którzy nie są wtajemniczeni: rozgrywka opiera się na sieciowych bitwach morskich, łącząc w sobie elementy strategii, symulacji, jak i gry zręcznościowej. W grze dostępnych jest wiele okrętów, niedostępnych wcześniej w PC-towej odsłonie. Produkcja jest w pełni darmowa.

Asphalt 9: Legends

Seria Asphalt od początku była dostępna na telefony. Najnowsza produkcja firmy Gameloft – Asphalt 9: Legends robi niesamowite wrażenie pod względem oprawy graficznej. Gra to jednak nie tylko świetne opakowanie. Twórcy zadbali o dużą liczbę samochodów i wciągający tryb kariery. Gra jest produkcją darmową, jednak dostępne są mikrotransakcje, których dokonanie ułatwia rozgrywkę.

Kingdom Rush Vengance

Kolejna propozycja z serii gier strategicznych. Oparta jest na motywie tower defense. Nasze zadanie jest bardzo proste – odeprzeć atakujących nas wrogów. Możemy wykorzystać do tego budowle, liczne czary oraz bohaterów. Ale twórcy postanowili dodać opcję zmiany barykady. Oznacza to, że możemy również stanąć po stronie zła. Kingdom Rush Vengance
daje naprawdę dużą frajdę. Gra jest płatna, ale nie powinno to aż tak odstraszać.

Fortnite

Tak, tak, dobrze widzicie, najpopularniejszy battle royal jest dostępny na urządzenia mobilne. Jest ona stworzona z niemniejszym rozmachem, co wydanie PC-towe. System sterowania jest oczywiście dostosowany do ekranu dotykowego. Trzeba przyznać, że Epic Games przykuwa uwagę do naprawę drobnych szczegółów i ciągle udoskonala swoje dzieło. Nie dziwi więc, że nic nie zwiastuje, aby popularność gry miała spaść. Na smartfonie można korzystać z tego samego konta, co na innych platformach.

Add comment

Jesteśmy na