Testology | Blog o grach i nie tylko

Minecraft Earth – mobilny konkurent Pokemon GO?

Microsoft sukcesywnie stara się rozwijać swój flagowy sześcienny tytuł. Poza wprowadzeniem aktualizacji, Minecraft spróbuję kolejny raz podbić mobilny rynek, tym razem w nieco innym wydaniu. Zapowiedziane Minecraft Earth ma być grą opartą na technologii rzeczywistości rozszerzonej.

Podobnie jak w klasycznym Minecrafcie głównym celem graczy będzie budowanie i tworzenie z pozyskanych surowców. Te z kolei mamy zdobywać właśnie za sprawą spacerów z naszym smartfonem
i “odkrywania” pobliskich okolic. Budowle z kolei będziemy w stanie umieścić w naszym świecie za sprawą technologii rzeczywistości rozszerzonej. W grze ma również pojawić się jakiś sposób walki lub innej interakcji z potworami, jednak twórcy nie ujawniają jeszcze konkretów.

Ekipa odpowiedzialna za kieszonkowy projekt pragnie podkreślić ich dbałość o bezpieczeństwo graczy. Mowa tu zarówno o fizycznych zagrożeniach wynikających z nieuwagi podczas rozgrywki,
jak i bezpieczeństwie w kontekście treści kreowanej wewnątrz gry.
Tytuł korzystać ma przede wszystkim z miejsc, które już teraz służą do spędzania wolnego czasu w relaksujący sposób, na przykład parki czy place zabaw. Co więcej, mamy dostać bardzo aktywną moderację, która cały czas będzie pilnowała niebezpiecznych pomysłów budowlanych, a także szereg opcji kontroli rodzicielskiej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem powinniśmy dostać grę family-friendly, ale angażującą również dla starszego gracza, podobnie jak w przypadku klasycznego Minecrafta.

Nie ogłoszono jeszcze daty premiery, jednak na oficjalnej stronie można zapisać się do beta testów, które zapowiedziano latem tego roku. Produkt wyjdzie na telefony z systemami Android i iOS. Więcej informacji dostaniemy na tegorocznym MINECONIE.

Add comment

Jesteśmy na